Yeşil Sigorta

İhtiyacınıza en uygun Yeşil Sigorta seçeneklerini tüm fiyat ve teminatları karşılaştırarak; size en uygun sigortayı seçmenize yardımcı olalım.

 • Türkiye’nin en iyi 15 sigorta şirketi

  Telefonda 3 dakikada teklif

  Tek seferde onlarca teklif

 • Teminatları şeffaf olarak karşılaştırma

  En iyi fiyat garantisi

  7 gün 24 saat uzman desteği

Aracınızı yurt dışında kullanırken bir kazaya sebebiyet vermeniz halinde, Yeşil Kart Sigortası ile güvencedesiniz...

Yeşil kart sigortası, zorunlu mali sorumluluk sigortasının yurt dışında geçerli olan şeklidir. Bu sigortanın tanzimi ile her ülke sınırında, o ülkenin mecburi trafik sigortasını yaptırma zorunluluğu ortadan kalkmış olur. Hangi ülkede kaza yapılmış ise, o ülkenin yasal limitleri dahilinde tazminat ödenir. Yeşil kart poliçesinin üzerinde yazılı olan ülkelerde geçerlidir.

Yeşil Kart Sertifikası, 50’ye yakın ülkede uygulanan ve zorunlu trafik sigortasının koşullarını taşıyan bir sigorta şeklidir. Üye ülkelerde sistemin işleyişini temin etmek üzere Yeşil Kart Büroları kurulmuştur. Bizde de Türkiye Motorlu Taşıtlar Bürosu ismiyle bu büro kurulmuştur. Bütün sigorta şirketleri de bu büroya üyedir. Sigorta şirketleri Yeşil Kart sigortası yaparken sadece aracın zorunlu trafik sigortasının olup olmadığına bakarlar ve düzenledikleri Yeşil Kart Sertifikası’nı büro adına düzenlerler. Herhangi bir tazminat ödeme yükümlülükleri yoktur. Ülkemizdeki Yeşil Kart sigortalı araçların trafik kazası geçirmeleri ve bir hasara neden olmaları dumunda tazminat ödemelerini, sigorta şirketleri değil büro yapmaktadır.

 • Yeşil Kart sigortasının sağladığı güvenceler nelerdir? Yeşil Kart Sertifikası’nın alınabilmesi için öncelikle motorlu araç sahiplerinin zorunlu trafik sigortasını yaptırmış olmaları gerekir. Bu açından bakılınca Yeşil Kart sigortasının sağladığı güvenceler ve teminat tutarları, zorunlu trafik sigortasının verdiği güvenceler ve teminat tutarları ile aynıdır. Yani Hazine Müsteşarlığı tarafından tespit edilen ve sigorta şirketlerinin uymak zorunda oldukları zorunlu trafik sigortası teminat tutarları Yeşil Kart sigortaları için de geçerlidir.

Bu durumda, Yeşil Kart sigortaları da, zorunlu trafik sigortalarında olduğu gibi aşağıdaki teminatları vermektedir

 • Bir kaza yaşanması halinde kişi başına verilecek ölüm ve tedavi masrafları

 • Bir kaza yaşanması halinde kaza başına verilecek ölüm ve tedavi masrafları

 • Bir kaza yaşanması halinde kaza başına ödenecek maddi zararlar

Yeşil Sigorta

Aracınızı yurt dışında kullanırken bir kazaya sebebiyet vermeniz halinde, Yeşil Kart Sigortası ile güvencedesiniz...

Bizimle geleceğiniz güvence altında ...